Вступ до нової книги Математика — дистанційно. Створення дистанційних курсів. Тьюторство , що вийде у жовтні у видавництві

На сучасному етапі розвитку освіти у світі головними тенденціями є відкритість і доступність. Розвиток інформаційно-комунікаційних технологій дозволяє реалізувати вказані освітні тенденції і в Україні.

Останнім часом досить активно впроваджується ідея доступної освіти. Одним з аспектів доступної освіти є створення ресурсів дистанційного навчання. Дистанційне навчання має певну кількість переваг перед очною формою, наприклад такі:

  • Значно гнучкіший графік роботи
  • Доступність до великої кількості ресурсів через мережу Internet
  • Зняття перешкод вербального спілкування та інші.

На разі видавництво «Шкільний світ» випустило книгу «Дистанційне навчання – це просто», що присвячена роботі в системі Moodle, яка є найбільш розвиненим серед підтримувальних засобів організації навчальної діяльності. Але ця книга відображає особливості створення дистанційних курсів з технічної точки. Ми пропонуємо вашій увазі книгу, яка дозволить освітянам зрозуміти, по-перше, відмінність дистанційного курсу від звичайного, очного викладання, по-друге, допоможе усвідомити відмінність тьютора, що веде дистанційний курс, від учителя чи викладача. Окрім цього в книзі будуть запропоновані розроблені курси з математики для різних вікових категорій школярів з різних тем шкільного курсу.

Основні напрямки, що висвітлить посібник:

    1. Відкриті освітні ресурси та їх можливості.
    2. Хто такий тьютор. Чим він відрізняється від учителя чи викладача.
    3. Розробки дистанційних курсів з математики.

В результаті ознайомлення з книгою ви зможете розширити своє уявлення про можливості дистанційної освіти та спробувати розпочати роботу в цьому освітянському полі.

Основним прагненням автора є надихнути педагогів до використання можливостей дистанційної освіти в своїй роботи, оскільки сучасні діти досить непогано володіють інформаційно-комунікаційними технологіями, а учителі, як це не прикро визнавати, починають відставати від своїх учнів у цій галузі. Створення дистанційного курсу дозволяє учителеві підвищити свої знання в ІКТ напрямку, а учням побачити реальне застосування комп’ютера для навчання. То ж запрошую до подорожі по хвилям дистанційного навчання, що має свої недоліки та переваги, проте таке цікаве і неочікуване.

автор публикации: Руденко О.В., учитель математики