Останнім часом все більше репетиторів задаются цим питанням. Зростання освітнього ринку ставить перед репетитором нові запити. Відкривається все більше агенств по наданню репетиторских послуг. Може не варто бути самому?

Стаття про те чим керуватися у вирішенні. Можно у вас будуть свої варіанти  пишіть нам. Ваш матеріал із задоволенням опублікуємо.

Питання роботи виключно на себе чи на фірму, що займається наймом репетиторів, постає перед кожним, хто розмірковував про такий вид діяльності як надання репетиторських послуг. Давайте поміркуємо і ми над цим.

Хочемо попередити, що відповіді на це питання однієї для всіх не існує, тому будемо розглядати плюси і мінуси того чи іншого варіанту.

Аспекти діяльності з надання репетиторських послуг:

  1. Невизначеність державного розуміння репетиторства як професії

Як вже зазначалося надання репетиторських освітніх послуг є справою, що не достатньо врегульована державою. Тому все, що буде відбуватися є на межі законодавства.

  1. Ставлення суспільства до репетиторства

Здебільшого суспільство ставиться до репетиторства до явища, що ніби не існує, але вкрай необхідне в певних обставинах. Зрозуміло, що викладання предметів у школі не може повністю задовольнити вимогливих до якості освіти батьків. Чого варте викладання зарубіжної літератури, яка включає окрім дійсно зарубіжної і все, що раніше було російською, 1 (одну) годину на тиждень чи математики 4 (чотири) години на тиждень починаючи з 5 класу і закінчуючи 10, а потім ще менше – лише три… Замало часу на вивчення предметів, щільність шкільних програм, наповненість класів, низький рівень якісної диференціації у викладанні предмету для учнів різного рівня навчальної успішності. Все це ставить перед батьками певні питання, які дехто з них вирішує через – винайняти репетиторів з різних предметів, щоб бути впевненими щодо якості освіти дитини.

І тут згадаємо, що репетиторства ніби не існує… Де шукати репетиторів?

 

  1. Ставлення педагогів до репетиторства

Всі, хто викладає різні предмети, вчить і виховує у навчальних закладах, а також має педагогічну освіту, вважають, що можуть підробляти репетиторством. Ті, хто не має педагогічної освіти, але знають певний навчальний предмет, також вважають, що можуть підробляти на цій ниві. Важливо підкреслити слово «підробляти», воно трохи принизливе і ставлення до цього виду доходу набуває інколи того ж відтінку.

Поміркуємо над цими аспектами починаючи з останнього. Якщо ви самі врегулювали для себе більш позитивне власне уявлення про професію репетитора, зробили цей вид діяльності основним джерелом прибутку, бачите задоволення в цьому типі викладання, хочете розвиватися і вдосконалюватися в цій царині, то можна перейти до ставлення суспільства до цього види освітніх послуг.

Проблема для репетитора насамперед полягає у пошуку клієнтів в цьому суспільстві, яке вважає, що ніби репетиторів так багато і будь-хто може в індивідуальному порядку навчити їх чадо будь-чому, але коли певні обставини трапляються (наприклад, треба писати важливі контрольні, складати іспити, ЗНО тощо) з’ясовується, що пошук потрібної людини дуже складний. Як зустріти саме того, кого треба? Як зрозуміти, що все буде так, як треба? І хто буде винен, якщо так не станеться?

А тепер перейдемо до питання «Хто винен?» і «Що робити?». Розуміючи в цьому контексті не надання послуги належного рівня. Якщо послуга надана не якісно треба відповідати і тут залучається держава, як арбітр будь-яких суперечок. І ми повернулися до першого аспекту, в якому білих плям достатньо.

Таким чином, коли ви обираєте роботу на себе,

то треба розуміти, що пошук клієнтів буде цілком на вашій совісті, реклама, дзвінки, попередження, оренда приміщення, складання розкладу, відміни і переноси занять, література та роздатковий матеріал для занять, цінова політика, сезонність заробітку, урегулювання стосунків з клієнтами тощо.

У разі, якщо ви не маєте намірів вирішувати організаційні питання щодо створення умов для продуктивної діяльності треба розуміти, що це також робота досить важлива і кропітка, тому ваша частка не може становити більше 50% відсотків від оплати за годину.

Тому основним параметром початку самостійного плавання є відчуття про те, що ви зможете знайти клієнтів, що заплатять саме ту ціну, на яку ви розраховуєте, і будуть належним чином відвідувати заняття, а ви зможете надати якісну освітню послугу з результатами, які бути прогнозовані. Якщо 70 % відсоткової впевненості немає, то краще зверніться до агентств, що надають населенню репетиторські послуги, і влаштуйтеся на роботу. Так ви будете віддавати близько 50 % заробітку, але досвід річ неоціненна.

  • По-перше, ви отримаєте досвід щодо репетиторства як процесу, тобто навчитеся викладати індивідуально чи в малій групі.
  • По-друге, ви побачите, які саме непорозуміння виникають між клієнтами та виконавцями робіт.
  • По-третє, зможете вдосконалити свою власну манеру вирішення методичних та організаційний аспектів репетиторської діяльності.

Все вище зазначене дозволить зрозуміти, якого клієнта ви хочете і можете навчати, скільки вартий ваш час, а потім вже можна переходити до конструювання і розвитку власної справи.

Якщо ви вирішили набути необхідного досвіду працюючи на агентство, то ознайомтеся з посадовою інструкцією для репетитора. Посадова інструкція врегульовує стосунки між наймачем і виконавцем робіт, тому розуміти основні права і обов’язки сторін необхідно.